İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliği yaptığı, Türkiye Bisiklet Federasyonunun takvimine aldığı 3. Türkiye BMX Günü etkinlikleri bu sene Maltepe Skatepark’ta yapılıyor!

Türkiye Bisiklet Federasyonu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Etkinliğimizin en önemli destekçilerinden ikisi Maltepe sahilinde bulunan 3000 m2’lik skatepark alanını ve çevresindeki 2000 m2’lik yeşil alanı tahsis eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bu iznin alınmasında bizlere referans olan Türkiye Bisiklet Federasyonu.

TÜRKİYE BMX GÜNÜ NEDİR?

Türkiye BMX Günü, BMXTR tarafından her sene Mayıs ayında düzenlenen, Türkiye’nin dört bir yanından BMX sporcularının ve ailelerinin katıldığı, halka açık bir BMX etkinliğidir. Türkiye BMX Gününde düzenlenen yarışlarda freestyle ve flatland disiplinlerinde Türkiye’nin şampiyonları belirlenmektedir. Bu sene 3.’sü düzenlenecek olan etkinliğin ilki 2016 yılında İstanbul Avcılar Skatepark’ta, ikincisi İstanbul Pendik Skatepark’ta düzenlenmiştir. 

NEDEN BMX GÜNÜ DÜZENLİYORUZ?

Olimpik bir spor dalı olan BMX görsel bir aksiyon sporudur. Ülkemizde bu spora gönül vermiş beş bine yakın sporcu ve aileleri bulunuyor. Her düzenlenen etkinlikle beraber BMX sporunun tanıtımı arttığı gibi bu spora dolaylı ya da direkt olarak hizmet veren sektörlerin markalarını da tanıtıyoruz. Etkinliğimiz aynı zamanda şu anda BMX’in  çeşitli disiplinlerindeki sporcuların başarı sıralamalarını belirleyen tek etkinlik. Bu sene Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun da etkinliğe verdiği destekle Türkiye BMX Günü’nün resmi önemi bir kat daha artmıştır.

ETKİNLİK DETAYLARI

 • 10:00-11:00 Sporcu Kayıtları
 • 11:00-11:30 Isınma
 • 11:30-13:00 Amatör Park / Street Yarışması
 • 13:00-13:30 Isınma Ve Sponsor Firma Etkinlikleri
 • 13:30-15:00 Pro Park / Street Yarışması
 • 15:00-15:30 Isınma Ve Sponsor Firma Etkinlikleri
 • 15:30-16:30 Flatland Yarışması
 • 16:30-17:00 Isınma Ve Sponsor Firma Etkinlikleri
 • 17:00-18:00 Bunnyhop Yarışması
 • 18:30-19:00 Ödül Töreni Toplu Resim Çekimi Ve Kapanış

PARK/STREET YARIŞMASI NEDİR?

Park/Street Yarışması yüksek görsel özelliklere sahip olan ve geçtiğimiz sene olimpik olan park/freestyle disiplininde yarışacak sürücülerimizin yarışmasıdır. Konusunda tecrübeli, biri dünyaca ünlü toplam 3 kişilik jüri ile 10 puan üzerinden oylanır. Her sürücünün birer dakikalık 2 sürüş hakkı vardır.

FLATLAND YARIŞMASI NEDİR?

Bu sene UCI Dünya Kupası’nda yer alacak olan yüksek görsel özelliklere ve zorluk derecesi son derece yüksek bir BMX disiplini olan Flatland yarışması konusunda tecrübeli biri dünyaca ünlü toplam 3 kişilik jüri ile 10 puan üzerinden oylanır. Her sürücünün birer dakikalık 2 sürüş hakkı vardır.

BUNNYHOP YARIŞMASI NEDİR?

Basitçe BMX ile en yükseğe zıplama yarışmasıır. Jüri yoktur. Dereceli bir engel üzerinden atlama yarışmasıdır. Engeli düşüren yanar!

SPONSORLAR

RedBull
MedicalPark1
spx
HaroBikes
CinoSkatepark

İletişim Formu

  Doğrulama Kodunu Giriniz | captcha

  Haber Bültenimize Kayıt Olun