13 Mayıs 2019 Etkinlik Programı

Milli Mücadele’nin başladığı 19 Mayıs 1919’un 100. yılı vesilesi ile başta Samsun olmak üzere 2019 yılı boyunca tüm Türkiye’de gençlik, spor ve kültür etkinlikleri düzenlenmiştir. Söz konusu etkinlikler Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının koordinasyonunda yürütülmüştür.

19 Mayıs 1919 Milli Mücadelenin başlangıcı 100. Yılı Faaliyetleri kapsamında etkinlikler programlanmış.
Bu program Cumhurbaşkanlığının himayelerinde sürdürülmekte olup, Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonunca yürütülmüştür.

Bu etkinlikler kapsamında düzenlenmiş olan “Selanik Kenti, Atatürk’ün Evinden Alınacak Toprak ve Bayrağın Bisikletli Sporcular Tarafından Samsun’a Getirilmesi” ile ilgili olarak, ülkemizdeki geçilecek İllerdeki Bisiklet Sporcusu gruplar ile Selanik’ten bayrak ve toprak taşımışlardır.

İstanbul İli geçişinde, Bisiklet Federasyonu İstanbul İl Temsilciliği, İstanbul’u temsil eden Bisiklet Sporcuları ile Silivri’den Gebze/Kocaeli’ye 40 kişilik bisikletçi kafilesince temsil etmiştir. Kafilenin 13 Mayıs 2019 tarihinde Silivri’den hareket saati 09:30 olarak planlanmış. Bayrak/Toprak devir teslimi Silivri Kaymakamlık binası önünde 09:15’de Silivri Kaymakamı ve Gençlik Spor Bölge Müdürlüğü yetkililerinin katılımı ile gerçekleşmiştir.

Tekirdağ Bisiklet Sporcularından devir teslim sonrasında İstanbul Bisiklet Sporcuları konvoyu ile birlikte E-5 güzergâhından sahil yolu üzerinden Eminönü’ne gelinmiştir. Arabalı vapur ile 12:30’da Harem/Üsküdar’a geçilmiş, Üsküdar Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın da Katılımıyla, Anadolu Yakası Bisiklet Sporcularının Bayrak ve Toprağı devir, teslim töreni yapılmıştır.

13:30’da hareketle sahil yolu ve sonrasında E-5 güzergahı kullanılarak Gebze’ye 16:30’da ulaşılmıştır.17:00’de devir, teslim töreni Gebze Kaymakamlık binası önünde Gebze Kaymakamı ve Belediye Başkanı katılımı ile Kocaeli İli Bisiklet Sporcularına Bayrak ve Toprak teslim edilmiştir.

İletişim Formu

    Doğrulama Kodunu Giriniz | captcha

    Haber Bültenimize Kayıt Olun